نشست جوانان ، فعالین فرهنگی اجتماعی شهرستان با مدیرکل امور ورزش و جوانان استانداری در سالن فرمانداری تشکیل شد.
در این جلسه که با حضور فرماندار و مدیرکل امور اجتماعی و مدیرکل امور بانوان و مدیرکل امور ورزش سایر مدعوین بررگزار شد ، فرماندار ضمن عرض سلام و خوش آمد گویی و تبریک اعیاد شعبانیه، سالروز ولادت باسعادت امام حسین(ع) و روز پاسدار، ولادت حضرت ابوالفضل(ع) و روز جانباز و ولادت امام زین العابدین(ع) را تبریک و تهنیت گفت.

فرماندار، در این جلسه بحث مهم برجام را از دستاوردهای مهم نظام اسلامی برشمرد و گفت: در بحث مهم برجام که تحت هدایت و مدیریت عالی مقام معظم رهبری و مسئولین ارشد نظام انجام گرفت، بزرگترین تحریمهایی که سالهای سال ملت را تحت فشار قرار داده بود، به یکباره لغو و ارتباط ما با همه دنیا به جز چند کشور که با ارزشهای اسلامی ما مخالف هستند، برقرار شد.
مهندس اصغری، در ادامه افزود: در پی لغو تحریمها تولید نفت ما به 4 میلیون بشکه در روز رسید و بالای 5/2 میلیون بشکه فروش داریم در بحث تولید گاز و گازوئیل هم به پیشرفت قابل توجهی رسیده و علاوه بر خودکفایی به صادرات هم دست یافته ایم.
بحث تولید بنزین و پیشرفت قابل توجه در این حوزه، اجرای طرح تحول سلامت و نقش موثر آن در زندگی مردم و پیشی گرفتن صادرات بر واردات برای اولین بار در کشور، از دیگر مواردی بود که فرماندار در این جلسه بدان اشاره و آن را از دستاوردها و تلاشهای ویژه دولت در راستای خدمت به مردم نام برد.
فرماندار در خاتمه در خصوص سد آغ چای مطالبی را عنوان کرد و بیان داشت : با 70 میلیارد تومان شبکه پایاب سد آغچای، با 14 میلیارد تومان پیشرفته ترین کارخانه فرش ماشینی وبا 5 میلیارد تومان بزرگترین کارخانه فرآوری سنگ شمالغرب کشور را در چایپاره میسازیم
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری، از جمله دیگران حاضران جلسه به بیان دیدگاه خود در خصوص نقش و جایگاه زنان در جامعه امروزی پرداخت و گفت: طبق نظر مقام معظم رهبری زنان میتوانند در بیشتر عرصه های اجتماعی و در چهارچوب قانون و شئونات اسلامی به ایفای نقش پرداخته و در مدیریتهای جامعه در کنار رسیدگی به مسائل خانواده سهم و تاثیر داشته باشند.
خانم تاجفر، در ادامه افزود: امروز به برکت حاکمیت نظام اسلامی بر جامعه ما، نباید به زنان بدیده مظلومانه و از روی ترحم نگاه کرد چرا امروز زنان ما در عرصه های مختلف اجتماع و در سطوح عالی مدیریت همپای مردان از جمله تصدی پست نمایندگی مجلس، معاونت ریاست جمهوری مشغول فعالیت و خدمت می باشند.
تاجفر مدیر کل امور اجتماعی و خانواده استانداری همچنین اظها رداشت : برای راه اندازی پارک بانوان چایپاره 50 میلیون تومان کمک میکنیم.
تاجفر مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری : در استان بانوان بیش از 2333 ثمن مردم نهاد در حوزه ای مختلف راه اندازی کرده اند.
تاجفر، در خاتمه به برخی از مسائل و مشکلات زنان در جامعه اشاره و تاکید کرد: ایجاد پست معاونت امور زنان ریاست جمهوری نشان دهنده اهمیت زنان و تمرکز بر مشکلات این قشر بوده و مشکل طلاق و سستی بنیان خانواده ناشی از این پدیده شوم، اعتیاد زنان و سایر آسیبهای اجتماعی که بنوعی زنان را تهدید می کنند یک شبه اتفاق نیفتاد که بشود یک شبه حل نمود بلکه دولت تدبیر و امید با استفاده از نظرات متخصصین، اندیشمندان کارهایی را داین حوزه شروع کرده و در بحث توانمندی زنان، اشتغال بانوان و پارکهای مخصوص زنان از جمله اقداماتی که میشود در راستای خدمت به زنان در کنار سایر خدمات ارزیابی نمود.