جلسه شورای اداری شهرستان چایپاره،
فرماندار، سخنرانی خود را در این جلسه با طرح این سوءال " که چرا با وجود منابع طبیعی و خدا دادی که جزو 10 کشور برتر دنیا هستیم، اما پای اقتصاد کشور همچنان می لنگد؟ " 
مهندس اصغری، در ادامه به برخی مشکلات شهرستان از جمله مشکل راه محور حمزیان اشاره کرد و افزود: حدود 80 درصد مردم و مسئولین شهرستان از این محور تردد داشته که این محور از استاندارهای لازم برخوردار نبوده و پاسخگوی این حجم تردد نبوده که از مسئولین مربوطه در وزارت راه و شهرسازی انتظار میرود که جهت پاسخگویی به مطالبات به حق مردم و با اختصاص اعتباری خاص این مشکل دیرینه را حل نمایند.
مرتضی اصغری، در بخش دیگری از سخنان خود در این جلسه به موضوع آب شرب شهرستان هم اشاره و اظهار داشت: آب شرب شهرستان از نظر نرم استانداردهای شرب از حداقل کیفیت برخوردار بوده و موقعیت سد آغچای نسبت به شهر قره ضیاالدین و روستاهای همجوار در ارتفاع قرار گرفته و این ارتفاع و اشرافیت در تسهیل انتقال آب و پایین آمدن هزینه و به صرفه بودن نقش خاصی داشته که در این خصوص هم برای حل مشکل مردم و بهرمندی مردم از مزایای آب سالم و با کیفیت بالا تدبیری صورت گیرد.
گفتنی است، که در این جلسه شهردار شهر قره ضیاالدین، رئیس آموزش و پرورش شهرستان و دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان در خصوص اقدامات و عملکرد خود به ارائه گزارش پرداخته و فرماندار هم به برخی اقدامات و عملیات شهرداری از جمله احداث پل بیگجوان، 84هزار متر مکعب آسفالت نقاط مختلف شهر و ادامه عملیات شهرداری اشاره و از ادارات مذکور بدلیل عملکرد مثبت در شرایط تحقق 50 درصدی اعتبارات تشکرد نمود.
سفر قریب الوقوع استاندار آذربایجان غربی به شهرستان و آمادگی برای استفاده بهینه از این سفر در جهت بهرمندی شهرستان، توضیح در خصوص مشارکت خوب مردم در سرشماری اینترنتی و همچنین حضوری ( حضور ماموران سرشماری در درب منازل )، آمادگی برای انتخابات ـ که از اول آذرماه کلید انتخابات در وزارت کشور زده میشود ـ از دیگر مواردی بود که فرماندار در این جلسه مطرح و اشاره نمود.
وی، در خاتمه، رای اعتماد اخیر مجلس به وزرای پیشنهادی را گامی در راستای تعامل و همدلی حقیقی دولت و مجلس ارزیابی و تصریح کرد: این تعامل و همدلی قطعا در تحقق وعده های دولت به مردم و توسعه و پیشرفت جامعه نقش خود را با تلاش دولتمردان و مسئولین امر نمایان خواهد ساخت.
نماینده مردم شهرستانهای خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، از دیگر سخنرانان این جلسه بر لزوم ایجاد بانکداری اسلامی در کشور تاکید کرد و گفت: تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در گرو خروج از مبانی اقتصاد غرب و بانکداری اسلامی قابل عمل بوده که در حال حاضر برخی از کشورهای اسلامی از جمله کشور مالزی در این موضوع پیشتاز بوده است. 
دکتر سید تقی کبیری، در ادامه از انقلاب اسلامی ایران بعنوان انقلاب فرهنگی یاد کرد و افزود: اقتصاد با فرهنگ و فرهنگ با اقتصاد بنوعی بهم مرتبط و گره خورده اند و دشمن جهت نفوذ و ضربه به فرهنگمان میخواهد از طریق اقتصادی بر ما ضربه زده که ما خود مواظب باشیم تا در مسیر خط دشمن گام برنداریم.
کبیری، در خاتمه به بد عهدی دشمن در قضیه برجام هم اشاره و اظهار داشت: مذاکرات هسته ای بر اساس سیاستهای کلان کشور مورد تایید و انجام گرفته و وزارت خارجه و مسئولین ارشد ما در این راستا تلاشهای بسیاری نمودند و صادقانه به عرصه مذاکره ورود نموده اما متاسفانه طرف غرب اینبار هم بد عهدی نموده و بد عهدی و عدم اعتماد به غرب بزرگترین دستاورد برجام بوده که همواره نباید از طرف سیاستمداران کشور به بوته فراموشی سپرده شود. 
معرفی روسای جدید برخی از ادارات شهرستان توسط فرماندار که اخیرا منصوب شده بودند، پایانبخش این جلسه بود.