به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری چایپاره،چهارمین جلسه شورای هماهنگی موادمخدر شهرستان با حضور محمدی ایروانلو فرماندار و اعضای شورا در سالن جلسات فرمانداری برگزارشد.
بنا به این گزارش محمدی ایروانلو ضمن تقدیر وتشکر از اعضایی شورای هماهنگی و فرماندهی نیروی انتظامی در بحث مبارزه با مواد مخدر درسطح شهرستان گفت، برگزاری منظم جلسات شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در سطوح مختلف کشوری، استانی و شهرستانی نشان دهنده عزم جدی نظام برای مبارزه با این معضل اجتماعی می باشد که بعد از انقلاب به صورت جدی پیگیری شده است. وی در ادامه افزود در حالیکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هزینه های زیادی در مسیر این مبارزه متحمل شده است ولی متاسفانه در مقایسه با این هزینه ها موفقیت چندانی در این زمینه به دست نیاورده ایم.
فرماندار چایپاره در ادامه افزود، عاملین اصلی مواد مخدر در تمامی سطوح تولید و کشت، توزیع و مصرف به صورت هماهنگ و سیستماتیک می باشند و تنها عاملی که می تواند این سیستم هماهنگ را نابود و یا تضعیف کند رویکرد اجتماعی نمودن مبارزه با مواد مخدر می باشد. و یکی از دلایل اصلی ایجاد کمیته های مبارزه با مواد مخدر همان پرداختن به موضوع اجتماعی کردن پدیده مبارزه با مواد مخدر می باشد و مهمترین کمیته ای که در بحث رویکرد اجتماعی کردن نقش بسزایی دارد کمیته فرهنگی و آموزشی می باشد. دکتر محمدی در ادامه گفت، این کمیته مهمترین کمیته شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر می باشد و تصمیمات و مصوبات این کمیته هم در بحث آموزش و هم در بحث فرهنگی می تواند کارآمد باشد. تقویت بینش و آگاهی مردم که مهمترین وظیفه این کمیته می باشد در پایین بردن سطح اعتیاد در جامعه تاثیر به سزایی خواهد داشت.
همچنین در این جلسه سرهنگ حقی فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان ضمن اشاره به آگاه سازی خانواده ها در خصوص جلوگیری از مصرف مخدر گزارشی از اقدامات 5ماهه اول سال 97 را ارائه نمودند.