به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری چایپاره، دکتر سهندی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) و هئیت همراه با محمدی ایروانلو فرماندار چایپاره در محل فرمانداری دیدار کردند.
بنا به این گزارش محمدی ایروانلو فرماندار چایپاره ضمن تقدیر و خوش آمدگوئی به مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) به مشکلات موجود در شهرستان پرداخت گفت، در شهرستان چایپاره برای تامین مسکن محرومان و نیازمندان با مشکلات اساسی مواجه هستیم همچنین باتوجه به مشکلات فعلی کشور تهیه جهازیه برای نوعروسان نیازمند شهرستان با مشکل مواجه شده است و می طلبد که عنایت ویژه ای نسبت به چایپاره داشته باشید که ان شالله سفر دکتر سهندی به شهرستان پربار و خیروبرکت باشد.
فرماندار چایپاره در ادامه به درخواست های شهرستان اشاره و گفت انتظار داریم مجمع خیرین نیکوکار درشهرستان چایپاره هرچه زودتر راه اندازی گردد وبا توجه به اینکه کلیه کارهای مربوطه برای راه اندازی این مجمع صورت گرفته متاسفانه در شهرستان راه اندازی نشده است در صورت وجود این مجمع می توان از مشارکتهای مردم و خیرین برای حل بیشتر مشکلات محرومین ونیازمندان جامعه استفاده کرد. دکتر محمدی در ادامه خواست که با توجه به اینکه شهرستان چایپاره منطقه ای محروم است و وضعیت معیشتی بیشتر مردم خوب نیست سقف اعتبارات و پرداخت تسهیلات در چایپاره افزایش داده شود با امکان ایجاد اشتغال برای محرومین ونیازمندان جامعه ازافزایش مشکلات مربوطه جلوگیری شود.
در این دیدار دکتر سهندی با اشاره به وضعیت معیشتی مردم در وضع کنونی کشور گفت، کمک معیشت افراد تحت پوشش در سال 97 نسبت به سال قبل افزایش یافته است و در هرماه نزدیک به 13 میلیارد در استان مستمری برای افراد تحت پوشش پرداخت می شود و 56هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد در استان می باشد وی گفت یکی از اهداف کمیته امداد کاهش افراد تحت پوشش می باشد که از طریق تسهیلات خود اشتغال زائی می باشد که 111میلیارد اعتبار به استان آذربایجان غربی اختصاص داده شده است که میانگین تسهیلات 25 میلیون تا 50 میلیون است که به متقاضیان کمیته امداد پرداخت می شود.
در ادامه مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به اختصاص 51 میلیاردتومان جهت احداث مسکن محرومان با مشارکت سپاه پاسداران اشاره کرد وگفت امسال 1000 واحد مسکن در سطح استان ساخته خواهد شد که سهم شهرستان چایپاره 60 واحد می باشد و درصورت تخصیص زمین مناسب برای احداث میتوان سهم شهرستان را نیز افزایش داد. دکتر سهندی در ادامه به بحث اعتبارت در بخش درمان ، تهیه جهازیه، کمک ازدواج و غیره اشاره کرد گفت در این زمینه هم 77 میلیارد به خانواده های تحت پوشش به صورت بلاعوض پرداخت شده است. وی درپایان قول مساعدت در حل مشکلات شهرستان چایپاره وموافقت با درخواست های فرماندارشهرستان را اعلام نمودند.