به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری چایپاره، مراسم تاسیس شهرحاجیلارو افتتاح شهرداری حاجیلار باحضور مهندس کهوریان معاونت هماهنگی امورعمرانی استاندار،مهندس مطلبی مدیرکل امور شهری وشوراهای استانداری،دکتر کبیری نماینده مردم شهرستهانی خوی وچایپاره در مجلس شورای اسلامی، محمدی ایروانلوفرماندار چایپاره ،اعضای شورای اداری و مردم بخش حاجیلار برگزارشد.
بنا به این گزارش معاون امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی در مراسم ارتقای روستای حاجیلار به شهر با اشاره به لازمه ارتقاء روستا به شهر گفت: امروز روزتولد شهر حاجیلار است ومسیرجدیدی گشایش یافته به این امید که وضع زندگی ، درآمد، تسهیلات در اینجا بهتر خواهد شد و شاهد رشد وپیشرفت در این شهرخواهیم بود. نیاز رشد وپیشرفت هم یک محرک است که مردم این شهر همان محرک هستند که باعث آبادانی وتوسعه شهرخواهند بود .
در ادمه مهندس کهوریان اظهارداشتند، بااشاره به کالبد شهری گفت، لازمه ی پیشرفت یک شهر، مشارکت شهرداری با بخش خصوصی است که باعث پیشرفت شهر و ایجاد اشتغال در منطقه خواهد بود، بنابراین حمایت و جذب فعالین بخش خصوصی باعث درآمد برای شهرداری و پیشرفت زیرساخت ها درآن شهر خواهد شد.
در ادامه دکترکبیری نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی نیز به تغییر نگاه‌های مسئولان به حاجیلار با تبدیل به شهر حاجیلار اشاره و گفت: مردم حاجیلار به خواسته بحق خود رسیدندازامروز نگاه به حاجیلار یک نگاه ویژه است و نوع مطالبات هم در این حوزه متفاوت خواهد بود هدف از ارتقا این است که امکانات در حوزه های متفاوت افزایش یابد و در راستای توسعه شهرستان چایپاره و شهر تازه تاسیس حاجیلار تمامی تلاش خودرا خواهیم کردتا شهری در شان این مردم داشته باشیم.
در ادامه سید تقی کبیری گفت: خبر جدید به مردم چایپاره، موضوع مطرح شده در کمیسیون اقتصادی در رابطه با تبدیل چایپاره به منطقه ویژه اقتصادی‌کشاورزی است که خوشبختانه شاخصهای اصلی پیگیری و حل شده است.منطقه ویژه اقتصادی‌کشاورزی چایپاره در شورای برنامه ریزی استان مورد تصویب قرار گرفته که در نهایت باید در صحن مجلس رای گیری شودوشاهد آبادانی این شهرستان در آینده نزدیک خواهیم بود.

در ادامه مهندس مطلبی مدیرکل دفتر امور شهری وشوراهای استانداری آذربایجان غربی گفت: 7عامل نیازمند است تا یک جا به شهر تبدیل گرددوالحمدالله این شهربیشتر پتانسیل ها را داشت وپیگیریهای که توسط استاندار محترم ومسئولین شهرستانی انجام گرفت دولت محترم در سال 96مجوز تاسیس شهرحاجیلار را دادند که شهرحاجیلار چهل و چهارمین شهر استان است. ان شالله با همکاری مسئولین ومردم حاجیلار شاهد پیشرفت این شهر خواهیم بود و مردم با تمام توان خود به شوراها وشهرداری کمک کنند تا فرهنگ شهرنشینی و فرهنگ جامعه شهری در اینجا نمایان وشاهد آبادانی این شهر باشیم.

محمدی ایروانلو فرماندار چایپاره ضمن تقدیر وتشکر از توجه مقام عالی استان به شهرستان و تمامی کسانی که برای تاسیس این شهر زحمت کشیدند گفت، محلی که به یک شهر تبدیل می شود دارای مشکلات و چالش های خواهد بود وطبیعتا حاجیلاربه عنوان یک شهرجدید خارج از این قاعده نیست اما با یک چشم انداز10ساله ان شالله شاهد پیشرفت وآبادانی این شهر خواهیم بود ومشکلات موجود حل خواهد شد.
دکترمحمدی در ادامه افزود مسئولین به وعده های خود درتعغیر روستای حاجیلار به شهرحاجیلار وتاسیس شهرداری در آن عمل کرده اند اما باید به این نکته توجه کردکه شهرداری یک نهاد غیر دولتی است که اعتبارات دولتی کم برخوردار بوده از این به بعد توان شهرداری نیازمند مشارکت مردم است تمامی مردم شهرحاجیلار با مشارکت وهمکاری خود شورای شهر وشهرداری را یاری کنندتا مشکلات موجود حل گردد.